Alüminyum Küpeşte

Yapıların çağdaş bir görünüme kavuşturulması için sürekli yenilenen modern teknoloji sistemleri arasında alüminyum küpeşte ve alüminyum korkuluk sistemleri de yerini almıştır. Binaların durumuna göre yeni tasarımlar geliştirilen sistem, zengin çeşit ve birbirinden farklı seçenekleri ile göz zevkinize sunulmuştur.

Alüminyum Küpeşte Nedir?

Merdiven, balkon, havuz kenarı, teras çerçevesi gibi inşaatların bir çok alanına herhangi bir kazaya sebebiyet vermemek için emniyeti sağlamak, bunun yanında hoş bir görüntü elde etmek amacıyla alüminyum malzemelerden hazırlanan sistemlere alüminyum küpeşte sistemleri denir. Alüminyum korkuluk veya diğer bir adıyla alüminyum küpeşte farklı boyutlarda alüminyum profillerin kesilip birbirlerine vida ve aksesuarlar ile tutturulmasıyla oluşturulur. Küpeşte imalat aşamasında alınan ölçülere göre özel üretim yapılmaktadır. Üretimi yapılan ürün daha sonra deneyimli montaj ekibi tarafından yerine montajlanır.

Küpeşte sistemlerinde alüminyum malzeme tercih edilmesinin bir çok nedeni vardır. Dış ortama ve UV ışıklarına dayanıklı ve sağlam oluşu, paslanmaz ve kolay temizlenilebilir olması, sınırsız camlı ve camsız farklı profillerle tasarım yapılabilme imkanı sunması ve herhangi bir bakım gerektirmeden uzun yıllar kullanılması bunlardan başlıcalarındandır. Bunların yanında dekoratif bir görüntü elde edilmesini de unutmamak gerekir.

Alüminyum Küpeşte Sistemi Özellikleri

1- Teras, balkon, merdiven gibi kullanım alanlarına estetik, görsellik ve uzun ömürlülük sağlayarak yapılarınızın değerini arttırır.
2- Malzemelerin alüminyum yapısından dolayı, bakım gerektirmemesi büyük avantaj sağlar.
3- Hem iç, hem de dış mekanlarda rahatlıkla kullanılır. Yapılarınıza aşırı yük getirmez.
4- Küpeşte üretimlerinde kullanılan alüminyum profiller uluslararası üretim standartlarına uygun profillerdir.
5- Diğer küpeşte uygulamalarına göre daha estetik bir görüntü sergiler.
6- Hafif ve yüksek dayanım özellikleri ile geniş kullanım alanı bulur.

Alüminyum Küpeşte Kullanmanın Avantajları

1- Merdiven, balkon, teras ve havuz kenarları gibi kullanım alanlarına estetik, görsellik ve uzun ömürlülük sağlayarak yapılarınızın değerini arttırır.
2- Malzemelerin temizlik dışında hiçbir bakım gerektirmez ve yıllarca sorunsuz kullanım imkanı sağlaması gibi üstün özellikleri sayesinde bugün modern ve akıllı yapıların tamamlayıcısı ve vazgeçilmezi haline gelmiştir.
3- Paslanma oluşturmaz ve korozyona dayanıklıdır.
4- Sağlam ve hafif olması ile yapılarınızın değerini arttırır.
5- Her yapının atmosferine göre uygun çözümler, kullanım kolaylığı ve uygulama çeşitliliği sağlar. İstediğiniz şekillerde uygulatabilirsiniz.
6- Hem iç, hem de dış mekanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Yapılara aşrı yük yüklemez.
7- Geri dönüşüm özelliliği ile doğayla dosttur.
8- Alüminyum küpeşte fiyatları uzun ömür ve performans açısından rakipsizdir.