Hareketli Küpeşte

Tam otomatik olarak açılımı sağlanan ve dikey açılan, kullanıcı tarafından istenilen seviyede bırakılabilen manuel ya da kumandalı hareket sistemi özelliklerine sahip cam panellere giyotin cam hareketli küpeşte denir. Bu sistemin en önemli özellikleri kapalı haldeyken kapalı bir mekan elde ederek cam balkon vazifesi görmesi, açık haldeyken cam küpeşte sistemi özelliğine sahip olmasıdır.

Hareketli Küpeşte Uygulama Alanları

Giyotin cam küpeşte sistemleri kafeterya, restoran, otel, pastahane, kış bahçeleri, pergola altlarında ve konutlar için uygulanmaktadır. Sistem harekete geçtiğinde uygulama kapalı olduğu zaman iç kısım ile dış kısmın bağlantısı kesilir. Uzaktan kumandalı motorlu olabileceği gibi, manuel de olabilmektedir. Uygulama yapılan yerlerde korkuluk ihtiyacına gerek kalmaz. İki yada üç kademeli olarak uygulanılabilen sistemde kullanılan camlar 8 mm veya 10 mm temperli cam denilen camlardan oluşmaktadır. Hareketli küpeşte sistemi iç ve dış mekanları birbirinden ayırma özelliğine sahip olmakla birlikte ekstra bir güvenlik önlemi gerektirmemektedir. Ses, ısı, rüzgar ve su izolasyonu konusunda piyasada bulunan en iyi sistemlerden biri olan giyotin cam balkon hareketli küpeşte sistemleri, geçiş olan yerlerde kapı, mekan içerisinde pencere veya cam korkuluk olarak kullanılmaktadır.

Giyotin Cam Küpeşte Özellikleri

Restoran, ckafe, otel, pastahane ve konutlar için en ideal alternatif çözümdür.
İsteğe bağlı olarak cam sayısı 2 veya 3 parçalı olabilir.
Camlar yatay şekilde, aşağı ve yukarı hareket ederek çalışır.
Sistem motorla hareket ettirilerek butonlu ve kumandalı start verilebilir. Her ikiside uygulanılabilen bir sistemdir.
Darbeye karşı dayanıklı 8 mm ve 10 mm temperli cam kullanılır.
Yan alüminyum kasada bulunan çiftli lüks kıl fitiller sayesinde ekstra izolasyon sağlar.
Camları yukarı kaldıran içi halatlı, dayanıklı sessiz çalışmasını sağlayan her ortamda sorunsuz çalışan kayış kullanılır.
Yan kanallarda camların rahat hareket etmesini sağlayan ve boşluğunu alan 8 adet rulman kullanılır.
Tek kumanda ile 15 adet cam panel kontrol edilebilir. Camları istediğiniz yerde durdurabilirsiniz.
Mekan kapalı konuma geldiğinde ses, ısı ve su yalıtımı sağlar.
Son derece emniyetlidir, ayrıca kilit gerektirmez.
En üstten alta doğru istediğiniz kadar açık bırakıp rüzgarın rahatsızlığını hissetmeden mekana hava aldırabilirsiniz.

Giyotin Cam Hareketli Küpeşte Nasıl Kullanılır?

Giyotin cam küpeşte sistemleri en çok pencere olarak kullanılmaktadır. Hareketli küpeşte sistemini evlerinizde, ofislerinizde pencere yerine kullanabilir, çok daha şık görünüme sahip olma imkanına kavuşabilirsiniz. Ayrıca temizlik açısından da sizlere büyük kolaylık sağlamaktadır. Giyotin cam küpeşte sisteminden oda bölmeleri konusunda da yardım alabilirsiniz. Bu kullanım şekli evlerden çok ofislerde tercih edilmektedir. Ofisinizde giyotin cam küpeşte sistemi kullanırsanız ofisiniz hem çok şık hem de çok profesyonel görünmesi sağlanmış olacaktır.

Giyotin cam aynı zamanda mağaza vitrinlerinde de uygulanmaktadır. Vitrinde istediğiniz bir bölmeyi, hareketli cam küpeşte sistemi sayesinde rahatlıkla açabilirsiniz. Mağaza vitrinlerinizin eskisinden çok daha iyi görüneceğine emin olabilirsiniz. Giyotin cam hareketli küpeşte sistemi mağazalarda daha çok kullanılmaktadır. Otomatik küpeşte sistemi olarakta adlandırılan bu sistem mağaza kullanımı için çok uygundur. Giyotin cam küpeşte fiyatları iş yerlerinde kullanım oranına göre daha uygun olabilmektedir.