Kış Bahçesi

Hava şartlarının uygun olmadığı zamanlarda yeşili ve doğayı yakından hissedebilme imkanı veren, bahçe ortamlarından kış aylarında da vazgeçmek istemeyenler için kaliteli ısı yalıtımlı malzemelerden ve camlardan üretilen sisteme kış bahçesi denir. Kış bahçesi, bahçe ve yeşil hissini soğuk mevsimlerde de yaşayabilmek amacı ile yapılan cam ev olarak nitelendirebiliriz.

Kış Bahçesi Kullanmanın Avantajları

Kış bahçelerinde kullanılan camlar katlanabilir bir yapıya sahip olduğu için dört mevsim boyunca konforlu şekilde kullanılabilir. Dayanıklı temperli cam ve ısı yalıtımlı alüminyum malzemelerden üretilen bu sistemlerin ayrıca özel emniyet kilit sistemleri de bulunduğu için kullanımları son derece güvenilirdir. Bahçeli bir evde oturmayanlar için teras ve balkonlarını kış bahçesi olarak çevirerek bu güzellikten yararlanma imkanı sağlar. Hava şartlarının uygun olmadığı dönemlerde de doğayı ve yeşili yakından hissedebilme imkanı verir. Kış bahçeleri doğal gün ışığından yararlanılabilmesi, sağladığı en büyük avantaj olarak söyleyebiliriz.

Kış bahçesi modelleri doğaya uyumlu, göz dolduran tasarım ve renk seçenekleri ile geri dönüşüm özelliği olması nedeniyle daha çok tercih edilmektedir. Sistemde katlanır cam balkon özelliğine sahip cam paneller kullanılarak kış mevsiminde kapalı konumda olan camlar, yaz mevsiminde tamamen açılarak açık bir mekan elde edilmesi sağlanır. Kış bahçeleri soğuk havalarda dışarıda üşümeden rahat bir şekilde oturabilmeniz için oluşturulan bir cam kapama sistemidir. Kış bahçeleri ısı yalıtımı sayesinde sıcaklığı içeride tutarak enerji tasarrufu sağlar. Malzemesinin alüminyum olmasından dolayı herhangi bir paslanma ve deforme yaşanmaz, temizliği oldukça kolaydır.

Kış Bahçesi Teknik Özellikleri

Enerjiden tasarruf eden sistemler ısı yalıtımı konusunda maksimum değeri elde etmenize imkan tanır.
Renk, model, tasarım ve geniş ürün yelpazesine sahip olmasıyla ev ve işyerleri için en ideal çözümdür.
Sistemde kullanılan camlar, temperli cam panellerden oluşmaktadır ve oldukça sağlamdır.
Isı yalıtımı özelliğine sahip fitiller kullanılarak yağmur, kar, rüzgar, toz ve soğuk havadan etkilenmez.
Kış mevsimlerinde yaz havası ferahlığı sunarak her mevsim yeşil ve doğayla iç içe olmanızı sağlar.
Kış mevsiminde kapalı olan mekan, katlanabilir cam paneller sayesinde yazın tamamen açılarak açık ortam elde edilebilir.
Katlanır camlar alüminyum raylar üzerinde hareket ettirilerek istenilen yerde toplanabilme özelliğine sahiptir.
Sisteme monte edilen emniyet kilitleri sayesinde güvenilirlik düşünülmüştür.

Ortak Kullanım Alanlarında Kış Bahçesi

Yaz aylarında müşteri azlığı nedeniyle sorun yaşayan firmalar kış bahçesi sistemleri sayesinde mekanlarını genişleterek daha büyük bir müşteri kitlesine hitap edebilmektedir. Bu sistemler başarılı bir şekilde montaj edildiklerinde firmaların alan bakım masraflarını da düşer. Hızlı montaj yapılması ve uzun süreli kullanım ömrü ile son yıllarda en fazla tercih edilen kış bahçesi sistemleri kafe, çay bahçesi, pastane, restoran, lokanta, otel ve daha bir çok ortak kullanım alanlarında uygulanmaktadır.