Sürme Cam Balkon

Birbirinden farklı tasarımları ile en avantajlı yapı sistemlerinden bir tanesi olan hem dekoratif görünümü hem de fonksiyonel kullanım özellikleri ile göz dolduran sürgülü veya sürme cam balkon, yeni nesil uygulamaların en dikkat çekici seçenekleri arasında yerini almıştır. Eşikli sürme ve eşiksiz sürme olarak iki farklı seçenekte üretilen sürme cam balkon sistemleri, her türlü balkon ve teraslarda güvenle uygulanmaktadır. Ses, toz ve ısı yalıtımı ile bulunduğu alanı olumsuz etkilere karşı izole ederken, kolayca katlanabilme özelliği ile çok fonksiyonlu kullanım avantajı da sağlar.

Sürme Cam Balkon Özellikleri

Sürme veya sürgülü cam balkon sisteminde 5 ayrı ray sistemi vardır. Bu raylarda camlar farklı yönlere açılmaktadır. Yalıtım özelliği sayesinde rüzgar, yağmur, kar, ve tozu kesinlikle içeri almamaktadır. Sürme cam balkon sistemi 8 mm veya 10 mm cam kalınlığında temperli cam denilen, en sert darbeye karşı dayanıklı kaliteli camlardan yapılmaktadır. Mekanlarınızın kısıtlı olduğu yerlerde kullanılan bu sistem sadece yatay olarak hareket ederek mekanlarınızı daha çekici hale getiriyor.

Genellikle dar balkonlarda, ofis bölme sistemlerinde, kafeteryalarda ve benzeri dükanlarda dış mekanlarda kullanılabilmektedir. Alt bilyalı rulmanlar kanatlarnı sağa sola kolayca taşınmasını sağlıyor. Ayrıca kanatlar içeri yada dışarı katlanmadığından dolayı her türlü perde uygulamasına müsait hale geliyor. Kanatlara takılan kilitler sayesinde tam güvenlik sağlanmaktadır. Kanatlar birbirini özel tasarım baza kapağı sayesinde sıralı bir şekilde çekmektedir. Sürgülü cam sistemi her türlü balkonlarda kullanılır. Alttan taşıma özelliğine sahiptir.

Sürme Cam Balkonun Avantajları

Ergonomik tasarımları sayesinde her türlü balkona kolayca uygulanır. Estetik görünümü ve zarafeti ile bulunduğu yapılara değer katar. Isı izolasyonu sağlayarak enerji tasarrufuna katkıda bulunur. Dikey ve yatay kayıtlar olmadan uygulandığı için manzara ve görüş alanını kısıtlamaz. Sağa, sola ve her iki yöne birbirinden bağımsız olarak açılabilen özellikleri ile fazla yer tutmaz. Perde ve sineklikler kolayca uygulanabilir. İmalat ve montajında kullanılan özel malzemeler sayesinde paslanmadan, deforme olmadan uzun süreler kullanım olanağı tanır.

Gerektiğinde sahip olduğu sistem sayesinde sıkıca kapatılarak rüzgar, yağmur, toz, kar gibi etmenlerden balkonunuzu dolayısıyla evinizi koruyan, bahar yada yaz aylarının yaşandığı eşsiz gün ve saatlerde kolayca açılıp bir yöne fazla yer kaplamayacak şekilde toplanarak sanki hiç yokmuşçasına balkonlarınızı açıkta bırakan sürme cam balkon sistemi, büyük şehirlerde yaşanan hava kirliliği ve trafik gürültüsü sorunlarına da en etkili ve pratik çözümleri geliştirir. Sürme cam balkon fiyatları, bu kadar avantajı bir arada barındıran ve eşsiz dekoratif görünümü ile binalara değer ve prestij katan bu uygulamalar tüm bunlar göz önüne alındığında son derece cazip fiyat aralıklarında seyretmektedir.

Sürme Cam Balkon Malzemeleri

Profiller:
Ara profili ile çerçeveli sistem özelliği kazanımı
Eşiksiz alt ray profili ile sağa ya da sola park etme seçeneği
3 ve 5 raylı olmak üzere 2 farklı alt ray ve üst kasa profili seçeneği

Aksesuarlar:
Tüm aksesuarla profiller içerisinde tamamen görünmeyecek şekilde ayarlanmıştır
Az bakım gerektiren ve tamamen paslanmaz, emniyetli aksesuarlar
İçten ve dıştan kilitleme açma seçenekleri
Yeni tasarım kilit sayesinde ister sağdan isterseniz de soldan kilitleme seçeneği
Krom kaplı paslanmaz ve alüminyum olmak üzre 2 farklı seçenekli kapı kolu
Siyah ve gri renk olmak üzere 2 renkte aksesuar seçeneği
Metal baza kapağı standart

Montaj:
Kanatlar 2’şer adet alt tekerle yatay olarak hareket eden ve bakım gerektirmeyen tekerleklerle donatılmıştır
Alt hareket sisteminde polyamid kaplı yüksek kaliteli rulmanlar kullanılmıştır
Düşük gürültü, düşük aşınma ve sıcak-soğuğa karşı dayanımlı kanat profilleri

Sızdırmazlık ve Havalandırma:
Kanatlar arasında 3-5 mm arası boşluk
Kanatlar arasına konulan ara profili sayesinde kanatların birbirini tam kapatması sağlanmıştır
Cam bölmeler arasında plastik ya da alüminyum fitil kullanma seçeneği
Yan ve üst profillerde iç ve dış taraftan kıl fitillerle ile donatılmıştır
Bu sistem ofisler ve iç mekanlarınız için idealdir.

Cam:
8 ve10 mm kalınlığında emniyetli ve temperli cam bölmeler
Cam bölmeler çift taraflı bant ve özel yapıştırıcı silikon sayesinde kanat profillerine üstten ve alttan güvenlikli biçimde sabitlenmiştir

Renk Seçimi:
Eloksal,beyaz,ahşap desenli ve pres olmak üzere 4 farklı renk seçeneği
Opsiyonel olarak tüm ral renklerinde boyanabilme seçeneği