Katlanır Cam Balkon Özellikleri

Katlanır cam balkon sistemlerinde özel tasarımlı termiği yüksek alüminyum kullanılır. Dayanıklı ve sağlam temperli veya lamine cam kullanılır. Camlar bantla veya silikonla değil; bakteri ve koku üretmeyen ithal yapıştırıcı ile tutturulur. Her cam için 2 teker ve her tekerde 2 adet kapalı rulman kullanılır. Cam ölçüleri her balkon için özel olarak belirlenir. Kafe, restoran, mağaza, vitrin ve balkon özelliği olan tüm mesken ve işyerlerinde kullanılmaktadır. Kullanılacak alanın şekline göre özel dizayn yapılır. Oval, köşeli, düz tüm mekanlara uygundur.

Kanatları tek parça emniyet camdan imal edilen katlanır cam balkon sistemi balkonlarda alttan ve üstten; vitrinlerde üstten taşıyıcılı olmak üzere iki çeşit çalışma mekanizmasına sahiptir. Camlar üstte ve altta alüminyum profiller arasında kayarak hareket eder. İlk kanattaki alt ve üst kilitleme sistemi sayesinde güvenli kulanım sağlar. Tüm kanatların içeriye açılması sayesinde kolay temizlenebilen sistem yağmur, rüzgar, toz gibi dış etkenlere karşı koruyucudur. Binaların mimari görüntüsünü bozmaz, estetiktir. Sistemde 6-8-10 mm. kalınlığında darbelere ve kırılmaya karşı yüksek mukavemete sahip temperli cam kullanılmaktadır. İsteğe göre lamine cam kullanılabilir. Alüminyum profillerin isteğe göre renk seçenekleri mevcuttur. Her türlü balkon yapısına kolaylıkla uygulanabilen sistem; cam aralarındaki şeffaf fitiller sayesinde estetik ve yalıtımlıdır. Müşterilerimiz çeşitli isimlerle sistemi adlandırmaktadır.

Cam Balkon Teknik Özellikleri

Temperli Cam: Normal cama yüksek ısı derecelerinde ve kısa süreli ısıl işlem uygulanarak dayanıklılığının artırması işlemi ile elde edilmektedir. Temperli cam otomotiv sektöründe araç camları olarak, inşaat sektöründe de dış ve iç cephe uygulamalarında kullanılmaktadır. Cam balkonda kullanılan temperli cam standardı 8 mm et kalınlığında olup füme, mavi, yeşil ve bronz gibi farklı renk seçeneklerinde üretilebilmektedir. Cam balkonda kullanılan standart cam genişlikleri 45 cm – 65 cm (450 mm – 650 mm) dir. Cam yüksekliği de 240 cm- 250 cm (2400 mm – 2500 mm) kadar çıkılabilmektedir.

Alüminyum Profil: Katlanır cam balkonda kullanılan alüminyum profil 3,5mm-4mm ortalama et kalınlığındadır. Külçe alüminyum şeklinde alüminyum fabrikalarına gelen ham alüminyum, kullanılacağı alan ve şirketlerin kalıplarına uygun şekilde çekilip firmalara gönderilir. Üretici firmalarda projelerine uygun olarak (dış ve iç cephe, katlanır cam balkon, balkon camlama, cambalkon, sürme cam balkon sistemi v.b) cam ile alüminyum profili birleştirerek imalatı yapılır. Alüminyum profiller diğer metal profillere göre paslanmaması ve yıllarca deforme olmadan kullanılması nedeniyle tercih edilmiştir. Cam balkon sisteminde kullanılan alüminyum profillerde dayanıklı elektrostatik toz boya kullanılmaktadır.

Rulmanlar: Cam balkon sisteminde kullanılan kanal sisteminde ray hareketini sağlayan rulman (tekerlek sistemi) paslanmaz çelikten imal edilmiş olup, yıllarca kolay kullanımı sağlar. Çelik rulmanların üzeri, ses yapmaması ve kolay kayma hareketini sağlaması için PVC esaslı, dayanıklılığı yüksek sert polyamid madde ile kaplanmıştır.

Fitiller: Cam balkon sisteminde 2 farklı fitil uygulaması yapılır.
Şeffaf Fitiller: Cam balkon kanatlarındaki camların arasına uygulanan şeffaf cam fitilidir. 3 farklı tipte fitil çeşidi kullanılır.

a- Normal Fitil: 2 cam arasında şefaflığı sağlayan PVC esaslı şeffaf fitil
b- Polikarbon Fitil: Yine 2 cam arasına uygulanan dayanıklılığı yüksek sararma ve kırılma yapmayan polikarbon esaslı cam fitilidir.
c- Alüminyum Fitil: 2 cam arasına şeffaf fitil uygulaması yerine alüminyumdan yapılmış fitil uygulamasıdır.

Kıl Fitiller: Hareketli olan cam balkon sisteminde hareketin kolay olması; dışarıdan toz, yağmur, su, rüzgar v.b etmenlerin balkona girmemesi için kullanılan, alüminyum profiller arasındaki fitillerdir. Yine PVC esaslı ve son derece dayanıklı 1000 fitil olarak adlandırılır.

Silikon: Cam balkon siteminde sistemin montajından sonra izolasyonu sağlamak amacıyla “ Anti Bakteriyel ” özelliğinde sistem rengine uygun silikon kullanılmaktadır.

Cam Balkon Aksesuarları: Cam balkon sisteminde kullanılan aksesuarlar, kilitler çıkış yolları, kasa baza profil kapaklarının tümü PVC esaslı sertleştirilmiş plastiktendir ve yıllar boyunca deforme olmadan dayanacak şekilde yapılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.